Отглеждането на грозде няма повече мистерия

Отглеждането на грозде няма повече мистерия

Отглеждането на грозде няма повече мистерия

Blog Article

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

В резултат на това се подобряват водният, въздушният и хранителният режим на растението.

Съдът се измива, опушва се със сяра и се съхранява до следващата реколта. Ако нямате възможност да ги изварите веднага, трябва да ги съхраните. Преди да се съхранят се притъпкват, докато не остане въздух в тях.

Те са най-жилавият и мъчен конкурент на лозите, а не бива да бъдат оставени да си виреят, защото в крайна сметка чувствително влияят на лозите и намаляват общото добро развитие на насаждението, а в крайна сметка и добива.

Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.

Животновъдство Говедовъдство Агрегат за доене на крави

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремите те да съвпаднат с разцепите на основата. Кората на присадките трябва да съвпада с тази на подложката, а долната им пъпка трябва да сочи навън. Тук важно е да покриете отново с кора, да фиксирате и да насипете рохкава пръст около основата на лозата. През лятото трябва да почистите росните коренчета, които се образуват около калемите и да откриете леторастите, които са се появили в основата на лозата, за да могат да свикнат с външните условия.

Друг метод за съхранение на джибрите е покриването им със слама и замазването им с кал, като отгоре отново се нанася пласт пясък. Този пласт ще запълни появилите се пукнатини в замазката.

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от лозя два начина – със зрели или пък зелени резници.

Запишете се за нашия бюлетин и следете за промоции и отстъпки

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Трябва да почистим пръстта около пръчката и да отрежем мястото на старата спойка. Почистваме кората и отрязваме пръчката.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

Report this page